Пајковска: Претприемачкиот потенцијал на жените е неискористен извор за економскиот раст


Претприемачкиот потенцијал на жените е неискористен извор за економскиот раст и вработеност кој треба да се активира. Затоа стратегијата за развој на женското ...
| | веќе видена | слични

Ковид пандемијата несомнено предизвика бројни негативни влијанија врз женските бизниси започнувајќи од потрошувачката, производството, вложувањето во ...
| | веќе видена | слични

Три мали бизниси од Охрид во сопственост на жени, за филигранство, изработка на дизајнерски накит и рачни изработки од бакар добиваат помош преку обуки за ...
| | веќе видена | слични

Изработувачите на филигран во Македонија , се едни од најиновативните во светот, но за жал поради пандемијата се` повеќе опаѓа интересот да се купува овој ...
| | веќе видена | слични

Филигранскиот накит сам по себе е специфичен и претставува предизвик за креативноста на секој поединец. Овозможува слобода во создавањето и втемелувањето на ...
| | веќе видена | слични

Потребно е да се дизајнираат и развијат сет на комплементарни политики и мерки од страна на релевантните владини институции, со цел да се зголеми потенцијалот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пајковска: Претприемачкиот потенцијал на жените е неискористен извор за економскиот раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: