Изнудено задоцнето решение: Дали БЕГ треба остане без лиценци?


Во Скопје има 60 илјади домаќинства кои се греат на парно. Самата електрична мрежа во Скопје е направена за греење на парно. Доколку не биде испорачана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека Владата постојано носи одлуки кои ќе овозможат непрекинато снабдување на електрична енергија во целата земја, но и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ на вчерашната сеница донесе одлука за продолжување на мерката со која дополнителните количини на електрична енергија ќе се обезбедат ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Владата на Република Северна Македонија на 9-та редовна седница, која се одржа преку видео-конференциска интернет комуникација ја разгледа и усвои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ја продолжи до крајот на март мерката за обезбедување дополнителните количини електрична енергија од домашно производство, односно преку топланата ...
| | веќе видена | слични

Најавата од менаџментот на ЕЛЕМ, да се состават списоци за еден дел од вработените кои треба да заминат на принуден одмор, ќе биде уште еден партиски ...
| | веќе видена | слични

Електраната ТЕ-ТО и во февруари и во март ќе произведува струја и топлинска енергија во викендите и ќе ја продава на ЕСМ. Владата синоќа одлучи да ја продолжи ...
| | веќе видена | слични

Владата, на својата седница вечерва, која се одржала преку видео-конференциска интернет комуникација, ја разгледала и усвоила Информацијата во врска со План за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 335 | | | веќе видена

„Цела недела јавноста е згрозена од примитивизмот на Талат Џафери, а нема никаков чин на осуда од институциите и претставниците на крими коалицијата СДСМ-ДУИ. ...
сите 214 | | | веќе видена

„Цариград нѐ упати на Српската православна црква, а таа гледаме дека презема извесни чекори. Останува да го видиме исходот“, вели владиката Петар. Од МПЦ-ОА сѐ ...
сите 470 | | | веќе видена

Украина потврди дека повеќе од 260 борци, вклучително и некои кои биле тешко ранети, биле евакуирани од фабриката за челик Азовстал во Мариупол и однесени во ...
сите 252 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 312 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 85 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изнудено задоцнето решение: Дали БЕГ треба остане без лиценци?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: