Хајредини: Еве зошто замина Заев!

2 копии

„Професорот и аналитичар од Тетово Арсим Синани ја коментираше средбата во Приштина меѓу Али Ахмети, лидерот на владината партија Демократска унија за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ситуацијата со пандемијата во Македонија и Косово, состојбата во здравствените установи и олеснувањето на рестриктивните мерки, како во двете држави, така и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дел од точките на разговор на средбата беа и заедничкото гранично управување, заедничкиот туристички центар Попова Шапка – Брезовица како и дијалогот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од министрите од неговата партија во Владата на Македонија, се сретна со премиерот на Република Косово, Албин Курти. Од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети , придружуван од министрите од неговата партија во Владата на Северна Македонија, се сретна со ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 429 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 339 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хајредини: Еве зошто замина Заев!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: