Здружението на вработени во секторот на игри на среќа бара да се работи и во недела


Здружението на вработените во сектор игри на среќа „САКАМ ДА РАБОТАМ“ сака да укаже на одредени факти кои ССМ, треба да ги земе предвид пред неосновано да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со последната одлука недела е неработен ден 92 отсто од вработените имаат слободно време да поминат со своите семејства, а осум проценти од вработените кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши на дело покажа како им е на работниците кои се 92 отсто од вкупно вработените во земјава и за кои недела со закон е ...
| | веќе видена | слични

Охридските трговци и покрај незадоволството од усвојувањето сепак ја почитуваат мерката недела неработен ден. Контролите на државниот трудов инспекторат ...
| | веќе видена | слични

И покрај најавите дека во 2022 треба да започне примената на Законот за работни односи, според кој породилното отсуство ќе трае повеќе од девет месеци, засега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјлна политика, Јованка Тренчевска денеска се сретна со потпретседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија, Габриела ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за труд и социјална политика во моментот работи на измени и дополнување на Законот за заштита од вознемирување на работното место, чија цел е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска оствари средба со националниот координатор на Меѓународната организација на трудот, Емил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 670 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружението на вработени во секторот на игри на среќа бара да се работи и во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: