ЕСМ ги потпиша договорите со БЕГ, објавени детали


3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека Владата постојано носи одлуки кои ќе овозможат непрекинато снабдување на електрична енергија во целата земја, но и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ на вчерашната сеница донесе одлука за продолжување на мерката со која дополнителните количини на електрична енергија ќе се обезбедат ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Владата на Република Северна Македонија на 9-та редовна седница, која се одржа преку видео-конференциска интернет комуникација ја разгледа и усвои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ја продолжи до крајот на март мерката за обезбедување дополнителните количини електрична енергија од домашно производство, односно преку топланата ...
| | веќе видена | слични

Најавата од менаџментот на ЕЛЕМ, да се состават списоци за еден дел од вработените кои треба да заминат на принуден одмор, ќе биде уште еден партиски ...
| | веќе видена | слични

Електраната ТЕ-ТО и во февруари и во март ќе произведува струја и топлинска енергија во викендите и ќе ја продава на ЕСМ. Владата синоќа одлучи да ја продолжи ...
| | веќе видена | слични

Владата, на својата седница вечерва, која се одржала преку видео-конференциска интернет комуникација, ја разгледала и усвоила Информацијата во врска со План за ...
| | веќе видена | слични

Согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, потрошувачите кај кои е констатирано со решение од страна на комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои имале неквалитетна испорака на топлинска енергија, треба да добијата и помиски сметки за парно греење- соопштија од регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 1431 | | | веќе видена

Доколку нема договор за избори ова лето ќе преминеме во фаза на целосна блокада. Таа целосна блокада ќе биде во Парламентот, но и блокада на институциите, ...
сите 275 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 285 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 321 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 438 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ ги потпиша договорите со БЕГ, објавени детали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: