Здружението на вработените во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ се огласи за неработна недела


Со особено внимание го проследивме интервјуто на претседателот на Сојузот на Синдикати на Македонија – ССМ, Дарко Димовски за МИА. Здружението на вработените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со последната одлука недела е неработен ден 92 отсто од вработените имаат слободно време да поминат со своите семејства, а осум проценти од вработените кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши на дело покажа како им е на работниците кои се 92 отсто од вкупно вработените во земјава и за кои недела со закон е ...
| | веќе видена | слични

Охридските трговци и покрај незадоволството од усвојувањето сепак ја почитуваат мерката недела неработен ден. Контролите на државниот трудов инспекторат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стружани сметаат дека игрите на среќа придонесуваат кон зголемување на криминалот и сиромаштијата, но и дека не се почитуваат законите и лица под 18 години ...
| | веќе видена | слични

Ова го покажува истражувањето на професорот Ндерим Положани, кој во рамки на проектот „Поддршка на изборни реформи", спровел анкета со 200 испитаници во рамки ...
| | веќе видена | слични

И покрај најавите дека во 2022 треба да започне примената на Законот за работни односи, според кој породилното отсуство ќе трае повеќе од девет месеци, засега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјлна политика, Јованка Тренчевска денеска се сретна со потпретседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија, Габриела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најпрво сакам да ви посакам добредојдовте на овој голем сенароден протест. Овде нема политика, овде има само една партија, тоа е Македонија, и тука се луѓе од ...
сите 872 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 105 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ги повика граѓаните заеднички да се соочат со економските проблеми кои ја тресат Германија, особено инфлацијата и најави дека ќе ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружението на вработените во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ се огласи за неработна недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: