ВМРО-ДПМНЕ: Над 2 милиони евра од скопјани е штетата од неплаќање паркинг за функционери на СДСМ и ДУИ, организиран од ДС на Трајанов


Дали над 2 милиони евра пари на скопјани е штета од ослободувањето од плаќање паркинг за функционерите на СДСМ и ДУИ, прашува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
8 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Директорот на ЈП Градски Паркинг Бојан Христовски на денешната прес-конференција истакна дека Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Oд 1 март годинава, „Градски паркинг“ ќе ги намали цените за паркирање во Скопје, по одлуката на Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – Скопје денес донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје од 01.03.2022. Со ова се ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на ЈП „Градски Паркинг“ Скопје денеска донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје од 1 март . Со одлуката на ЈП „Градски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Над 2 милиони евра од скопјани е штетата од неплаќање паркинг за функционери на СДСМ и ДУИ, организиран од ДС на Трајанов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: