Спасов: Предлогот за укинување на влада според Договорот од Пржино треба да се прифати


Универзитетскиот професор Ѓорѓи Спасов е на став дека на земјава не и требаат предвремени парламентарни избори, и дека предлогот за укинување на влада според ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата Пендаровски е подоготвен да организира лидерска средба на политичките партии. Ова прашање се отвори по барањата на опозицијата за укинување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-Народна партија ја поздравува иницијативта на ВМРО-ДПМНЕ со која предлага промена на моменталниот изборен модел во „една изборна единица“. Но, во исто ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ предлага намалување на бројот на пратеници во македонското Собрание од 120 на 90. 120 пратеници во Собранието е преголем затоа е потребно да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ предлага намалување на бројот на пратеници во македонското Собрание од 120 на 90, заради функционална демократија и намалување на финансиските ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од идејата во македонскиот парламент да има 90 пратеници. Денеска од партијата повторија дека 120 пратеници во Собранието е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ во понеделник на координација кај собранискиот спикер Талат Џафери ќе им ги понуди на потпис измените на законот за Влада со кои се бара укинување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Артан Груби треба сериозно да се ја сфати позицијата платена од граѓаните, и да разбере дека овде не се работи за пазарење, ниту пак за надавање ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов и ЛДП на Горан Милевски го поздравија предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасов: Предлогот за укинување на влада според Договорот од Пржино треба да се прифати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: