Шефицата на ММФ вели дека се грижи за посиромашните земји

2 копии

Светските влади загрижени за моќта на дигиталните валути Овој потег на Москва е последен во светската акција за спречување на подемот на криптовалутите, ...
| | веќе видена | слични

Подгответе се за голема промена: централните банки излегуваат од бизнисот со предвидувањата. Се движиме кон свет во кој податоците, наместо деталните прогнози ...
| | веќе видена | слични

Се очекува администрацијата на Џо Бајден да преземе акција за просторот за дигитални средства во наредните недели. Според новиот извештај на „Блумберг“, голем ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Време зa читање: 2 минути Бугарскиот вицепремиер за фондови на ЕУ и министер за финансии, Асен Василев, вели дека земјата-членка на ЕУ разгледува опции за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку Бугарија не даде зелено светло за почеток на преговорите за членство на Република Северна Македонија во Европската Унија, тоа ќе резултира со ...
сите 637 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Aнтони Блинкен ќе одржи главен политички говор во четврток на Универзитетот Џорџ Вашингтон во Вашингтон, каде детално ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена

Владата на СДСМ и ДУИ е виновна поради економската катастрофа која ни се случува. Македонија има најмал раст на БДП во регионот, Македонија има најмалку ...
сите 241 | | | веќе видена

Во вторникот рано попладнето околу 15:25 часот во СВР Велес било пријавено дека на улица „Коле Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.Во ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефицата на ММФ вели дека се грижи за посиромашните земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: