ИНТЕРВЈУ | ДРАЛА: Потребни ви се вистински луѓе за успех, но уште поважно е да ги позиционирате на вистинското место

Време зa читање: 6 минути ,,Глобалните трендови зборуваат дека во оваа 2022 година бројот на HR менаџери во светот ќе расте за 10% и ова поле на делување во ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата го промени животот на сите и добро не потресе. Во текот на двете години корона пандемија, некои стари слабости излегоа на виделина во Германија. ...
| | веќе видена | слични

Дипломирал со просек 10 на Институтот по историја, а работи како наставник во основно училиште. Во интервју за Факултети.мк вели дека Македонија има образовни ...
| | веќе видена | слични

Лела Радуловиќ Би поставила едно горливо прашање, а тоа е: „Кога ќе ги погледнеме нашите раце, дали кај жената се појавува слика на сунѓер за миење садови или ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Неповолните светски трендови, пандемијата на корона вирусот и општата економска ситуација силно влијаеја на кредитните трендови. ...
| | веќе видена | слични

Сашка Тодоровска После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било ...
| | веќе видена | слични

Пропорционалниот модел со една изборна единица е најрепрезентативен, но истовремено ќе ги стимулира помалите партии на избори да одат сами, без предизборни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малини вели дека со три големи засилувања ќе можат да се надигруваат со најсилните во Европа но додава дека во моментов ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ | ДРАЛА: Потребни ви се вистински луѓе за успех, но уште поважно е да ги позиционирате на вистинското место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: