243 граѓани по втор пат се заразиле со коронавирусот

Новата подваријатна омикрон во последно време привлекува големо внимание на науката со оглед дека во одредени делови од светот станува доминантна причина за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии

Бројот на потврдени случаи на инфекција со коронавирус во светот надмина 360 милиони, а бројот на починати – 5,62 милиони, соопшти Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Словенија досега се потврдени два случаи на новата подваријанта на омикрон, наречена БА.2, чии карактеристики сè уште не се целосно познати, Словенечката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали повторно ќе излезат на протест и дали мисли дека владата ќе ги слушне нивните барања ...
сите 403 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

243 граѓани по втор пат се заразиле со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: