21 починат и 1.913 нови случаи на КОВИД-19 во земјава


26 копии

Активни се 20.114 случаи, а повторно се заразиле 169 граѓани Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во ...
| | веќе видена | слични

Денеска се направени 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Досега во земјата се направени вкупно 1.785.054 тестирања на КОВИД-19. ...
| | веќе видена | слични

Од вкупниот број на позитивни (1.837), регистрирани се 246 реинфекции. Најмладиот починат од ковид-19 е охриѓанец на 48-годишна возраст Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Битола со 1.368, Кавадарци со 863 и Куманово со 836 се трите града кои го следат Скопје на листата според бројот на активни случаи со Ковид-19 во земјава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 починат и 1.913 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: