21 починат денеска, од нив 10 вакцинирани, новозаразени 1.913


24 копии

Денеска се направени 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Досега во земјата се направени вкупно 1.785.054 тестирања на КОВИД-19. ...
| | веќе видена | слични

Од вкупниот број на позитивни (1.837), регистрирани се 246 реинфекции. Најмладиот починат од ковид-19 е охриѓанец на 48-годишна возраст Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Битола со 1.368, Кавадарци со 863 и Куманово со 836 се трите града кои го следат Скопје на листата според бројот на активни случаи со Ковид-19 во земјава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 187 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 починат денеска, од нив 10 вакцинирани, новозаразени 1.913

Од:
До кого (е-маил):
Порака: