Шведска создава своја верзија на биткоинот, најавува е-круна

Светските влади загрижени за моќта на дигиталните валути Овој потег на Москва е последен во светската акција за спречување на подемот на криптовалутите, ...
| | веќе видена | слични

Подгответе се за голема промена: централните банки излегуваат од бизнисот со предвидувањата. Се движиме кон свет во кој податоците, наместо деталните прогнози ...
| | веќе видена | слични

Се очекува администрацијата на Џо Бајден да преземе акција за просторот за дигитални средства во наредните недели. Според новиот извештај на „Блумберг“, голем ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Време зa читање: 2 минути Бугарскиот вицепремиер за фондови на ЕУ и министер за финансии, Асен Василев, вели дека земјата-членка на ЕУ разгледува опции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 644 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 444 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 589 | | | веќе видена

Најостро го осудувам насилството на протестите, истакна министерот на МВР, Оливер Спасовски по посетата на повредените полицајци. - Нападот на полициските ...
сите 106 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

Со прифаќањето на францускиот предлог се овозможува веднаш да се започне процесот на пристапните преговори на Северна Македонија кон ЕУ без понатамошни ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведска создава своја верзија на биткоинот, најавува е-круна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: