Германска министерка за одбрана: Нема да праќаме оружје во Украина


Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Киев и поранешен светски првак во бокс во тешка категорија, Виталиј Кличко, изјави во етерот на каналот „Украина 24“ дека во случај на руски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шефицата на германската дипломатија, Аналена Баербок, денеска силно го поддржа германското одбивање да се испрати оружје во Украина за одбрана од можната руска ...
| | веќе видена | слични

Германија и понуди на Украина 5.000 шлемови како форма на помош, што наиде на урнебесни, но и бурни реакции кај тамошните власти. Градоначалникот на Киев, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот светски шампион и градоначалник на Киев очекува повеќе од своите сојузници како помош во евентуална војна со Русија. Тензиите во Украина растат од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот боксерски професионалец и актуелен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко, остро ја критикуваше најавената германска испорака на 5.000 заштитни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана на Германија Кристина Ламбрехт рекла после седницата на Одборот за одбрана во Бундестагот дека се работи за јасен сигнал и порака: “Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Можам да потврдам дека ја завршивме проценката како одговор на барањето на украинската страна за испорака на 5.000 воени шлемови“, изјави портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Украина неколку пати побарала од европските земји, а така и од Германија, помош во оружје за да се одбрани од можен руски напад, но таа помош е одбиена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 112 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 262 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 180 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германска министерка за одбрана: Нема да праќаме оружје во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: