ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес има висока бројка на заразени, Пецаков може да добие кривична оти не седел во самоизолација


ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
| | веќе видена | слични
21 копии

На Клиниката за ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ во Скопје вчера првпат беше изведена трансплантација на лигамент од починат донор. Млад 34-годишен пациент со ...
| | веќе видена | слични

Млад 34-годишен пациент со сериозна повреда на десното колено, доби мекоткивен графт експлантиран од починат донор. Операцијата ја изведе ортопедскиот хирург ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Би-Би-Си, на 31-годишниот диџеј Фергусон очајно му требало ново срце, но болницата во Бостон го отстранила од листата за трансплантација, тврди неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската болница во Бостон одби да му изврши трансплантација на срце на пациентот бидејќи не бил вакциниран против Ковид-19. Диџеј Фергусон (31) има ...
| | веќе видена | слични

Американска болница одби да му пресади срцето на пациент, а една од причината е што тој не бил вакциниран против коронавирусот, пренесува Си-Би-Ес Њус . ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Болница во американскиот град Бостон одбива да му пресади срце на пациент зашто не е вакциниран против коронавирус. На 31-годишниот Ди Џеј Фергусон му е ...
| | веќе видена | слични

Пациентот од Бостон, Ди Џеј Фергусон (31) не доби шанса да направи трансплантација на срце, иако бил на врвот на листата. Американските медиуми јавуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Едно храбро семејството вчера одлучи да ги донира органите од својот близок кај кој беше потврдена мозочна смрт. По направените подготовки и координацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 283 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес има висока бројка на заразени, Пецаков може да добие кривична оти не седел во самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: