Аки Рахимовски утрово се јавил кај пријател во Македонија, се договориле да го пречека на скопскиот аеродром


Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„’Парни ваљак’ ќе продолжи да функционира како бенд и покрај смртта на Аки Рахимовски, но тој ќе остане незаменлив“, изјави еден од основачите на групата, ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, две скопски улици ќе добијат нови имиња. Една во централното градско подрачје се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
| | веќе видена | слични

Целиот регион сѐ уште се простува од легендарниот фронтмен на „Парни вањак“, Аки Рахимовски. По вчерашниот погреб на гробиштата „Мирогој“ во Загреб, во потесен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска иницирала со одлука на Град Скопје, една улица во централното градско подрачје да го носи името на Александар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аки Рахимовски утрово се јавил кај пријател во Македонија, се договориле да го пречека на скопскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: