Опозицијата ги подготви измените на Законот за Влада - Нема согласност од власта за избори


ВМРО ДПМНЕ од понеделник ќе ги поднесе измените на законот со кои бара да се укине пржинската Влада за организирање на предвремени избори. Со бришење на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-Народна партија ја поздравува иницијативта на ВМРО-ДПМНЕ со која предлага промена на моменталниот изборен модел во „една изборна единица“. Но, во исто ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ предлага намалување на бројот на пратеници во македонското Собрание од 120 на 90. 120 пратеници во Собранието е преголем затоа е потребно да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ предлага намалување на бројот на пратеници во македонското Собрание од 120 на 90, заради функционална демократија и намалување на финансиските ...
| | веќе видена | слични

Стојанче Ангелов заедно со воени инвалиди, бранители од 2001 година одржа прес конференција, на која изјави дека ја продолжува битката за иницијативата за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од идејата во македонскиот парламент да има 90 пратеници. Денеска од партијата повторија дека 120 пратеници во Собранието е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ во понеделник на координација кај собранискиот спикер Талат Џафери ќе им ги понуди на потпис измените на законот за Влада со кои се бара укинување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Артан Груби треба сериозно да се ја сфати позицијата платена од граѓаните, и да разбере дека овде не се работи за пазарење, ниту пак за надавање ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов и ЛДП на Горан Милевски го поздравија предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 588 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 86 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 281 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 190 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата ги подготви измените на Законот за Влада - Нема согласност од власта за избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: