СДК: „Буши фешн“ ја купи зградата на „Технометал Вардар“ во строгиот центар на Скопје


Фирмата „Буши фешн“ ја купи зградата на „Технометал Вардар“ на улица Македонија, во строгиот центар на градот. Како што неофицијално дознава САКАМДАКАЖАМ.МК, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата „Буши Фешн“ ја купи зградата на поранешен „Технометал Вардар“ која е лоцирана на улица „Македонија“ во строгиот центар на градот. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 403 | | | веќе видена

Украинските војници кои ја бранеа челичарница „Азовстал“ во Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија под контрола на руската армија. Нивната судбина ...
сите 265 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 293 | | | веќе видена

Еврокомесарот Оливер Вархеји во повторен обид да го убеди бугарскиот државен врв дека сега е вистинско време да се отвори патот за Северна Македонија и ...
сите 423 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 179 | | | веќе видена

Забрзаниот развој преку употребата на нови технологии, вештачка интелигенција и иновации станува геополитичко и стратешко прашање во 21-от век, кое е ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДК: „Буши фешн“ ја купи зградата на „Технометал Вардар“ во строгиот центар на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: