Одбраната бара домашен притвор за момчето кое ја прегази девојката на пешачки кај Сити Мол


На 22 годишниот возач, кој пред два дена на пешачки премин кај Сити мол смртно ја прегази 24 годишната Викторија Николова од Радовиш синоќа му беше определен ...
| | веќе видена | слични

Со голема болка и тага и со црни маици на кои стоеше ликот на девојката нејзините блиски го посетија местото каде згасна животот на 24 годишната радовишанка ...
| | веќе видена | слични

Денешниот мирен собир во чест на младата Викторија мина со едногласна порака –да се стави крај на дивеењето на улиците. Сликата беше тажна, исто како на денот ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје се одржа мирен протест на раскрсницата кај Сити Мол каде пред 10 дена животот го загуби 24 – годишната Викторија Николова. Таа беше прегазена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со транспаренти и маички „Почивај во мир ангелу наш“ и „Стоп за сообраќајното насилство“ с тотина луѓе се собраа денеска на мирниот протест на крстосницата на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Стоп за сообраќајното насилство“, стотина луѓе протестираа денеска на раскрсницата на булeварот Партизански одреди кај „Сити мол“ во Скопје, по ...
| | веќе видена | слични

„Застани и пропушти, не убивај“, „Викторија можев да бидам јас или твојата ќерка“, „Сакаме слободно движење на пешачки премин“, „Биди совесен возач“, „Пешачки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 549 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 619 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 171 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбраната бара домашен притвор за момчето кое ја прегази девојката на пешачки кај Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: