Македонија на 29 јануари ќе го дознае ривалот за баражот за СП


Македонскиот напаѓач Илија Несторовски, во интервју за турски медиум, рече дека Македонија не е без шанси против Италија во баражот за Мундијалот во Катар. ...
| | веќе видена | слични

Илија Несторовски својот последен натпревар за македонската А репрезентација го имаше лани на 28 март во победата од мундијалските квалификации против ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација го доби патот кон пласман на ново големо натпреварување. За место на Светското првенство, нашите момци треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Колумбија и покрај тоа што упати 30 удари и имаше огромен посед на топката не успеа да го совлада Перу, односно загуби со 1-0 и тоа со голот што ...
| | веќе видена | слични

Македонија можеше подобро, но и можеше полошо да мине во ждрепката за место на Светското првенство 2023 година. Доби добро познати ривали, Романија е првата ...
| | веќе видена | слични

Романија ке биде противник на најдобрите Македонски ракометари во баражот број 1 што ќе се игра во март годинава како двомеч. Доколку Македонија биде успешна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на 29 јануари ќе го дознае ривалот за баражот за СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: