Македонија на 29 јануари ќе го дознае ривалот за баражот за СП


Македонскиот напаѓач Илија Несторовски, во интервју за турски медиум, рече дека Македонија не е без шанси против Италија во баражот за Мундијалот во Катар. ...
| | веќе видена | слични

Илија Несторовски својот последен натпревар за македонската А репрезентација го имаше лани на 28 март во победата од мундијалските квалификации против ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација го доби патот кон пласман на ново големо натпреварување. За место на Светското првенство, нашите момци треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Колумбија и покрај тоа што упати 30 удари и имаше огромен посед на топката не успеа да го совлада Перу, односно загуби со 1-0 и тоа со голот што ...
| | веќе видена | слични

Македонија можеше подобро, но и можеше полошо да мине во ждрепката за место на Светското првенство 2023 година. Доби добро познати ривали, Романија е првата ...
| | веќе видена | слични

Романија ке биде противник на најдобрите Македонски ракометари во баражот број 1 што ќе се игра во март годинава како двомеч. Доколку Македонија биде успешна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 304 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на 29 јануари ќе го дознае ривалот за баражот за СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: