Повеќе од две третини од тестираните позитивни на ковид-19

8 копии

Од почетокот на јануари расте бројот на тешко болни пациенти, а синоќа беше објавено дека достигна 1.010, додека пред една недела таа цифра беше 715. Според ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во државава вчера беа региистрирани 18.909 активни случаи со Ковид-19, од кои најголем број – 9614 во Скопје. Надлежните апелираат невакцинираните да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија денеска за прв пат ја премина симболичната граница од 100.000 новозаразени со Ковид-19 дневно, рекорд што ја покажува силата на новиот бран предизвикан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 513 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 935 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 447 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 476 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 201 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од две третини од тестираните позитивни на ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: