Албанија е завеана со снег - покривката до 40 сантиметри


4 копии
2 копии

Во тој град ретко паѓа обилен снег, а најсреќни беа децата кои побрзаа надвор. Наврнаа околу 20 сантиметри снег, јавија израелските медиуми.39-годишниот Абед ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Македонците во областа Голо Брдо, на албанско – македонската граница п о последниот снег, чија дебелина надминува 40 сантиметри, веќе трет ден се отсечени од ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Наместо да бега од одговори и да ја замајува јавноста, Христијан Мицкоски да излезе и да одговори пред граѓаните каде завршиле украдените пари од сметката на ...
сите 120 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 217 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 121 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 99 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 148 | | | веќе видена

Бизнисмените ќе предложат мерки до Владата, за да се зачува секое работно место и да се задржи економската активност. Во пресрет на дебатата за ребалансот на ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија е завеана со снег - покривката до 40 сантиметри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: