Родители бараат укинување на задолжителното носење маски во училиштата


Иницијативата „Стоп за носењето маски во училиштата“ која обединува 12.000 родители, преку допис до медиумите тврди дека имаат поддршка од голем број доктори ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата го промени животот на сите и добро не потресе. Во текот на двете години корона пандемија, некои стари слабости излегоа на виделина во Германија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за образование и наука денеска остана на ставот дека второто полугодие ќе започне на 1 февруари и тоа со физичко присуство, наспроти барањата од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај болни од ковид 19, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ соопшти дека упатила барање до Владата и Комисијата за заразни болести со цел, како што наведуваат, да се преиспита ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Од „Меѓаши" посочуваат дека организирале јавна дебата на тема „Најдобар интерес за децата – за и против носењето маски и тестирањето во училиштата", емитувана ...
| | веќе видена | слични

 И покрај апелите на СОНК и докторската фела, учениците првите две недели наставата да ја следат од дома, сепак на 1ви февруари учениците ќе го почнат второто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 251 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родители бараат укинување на задолжителното носење маски во училиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: