Првата пратка со воена помош од САД вредна 200 милиони долари пристигна во Украина

Првата пратка од пакетот безбедносна поддршка од 200 милиони американски долари за Украина пристигна во Киев, соопшти денеска американската Амбасада. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Украинскиот министер за одбрана Алексеј Резиников денеска изјави дека на границата со Русија не се забележани позначајни инциденти или позначајни настани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Режников не гледа итна закана од воена инвазија на Русија. Во обраќање до пратениците, Режников истакна дека иако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот министер за одбрана, Олексил Резњиков, денеска изјави дека е подготвен да се сретне со својот руски колега, Сергеј Шојгу, во рамките на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Властите во Украина денеска се обидоа да ја убедат нацијата дека инвазијата од соседна Русија не е неизбежно сценарио, иако тие признаа дека заканата е реална ...
| | веќе видена | слични

Украинските лидери се обидуваат да го смират народот, тврдејќи дека инвазија од соседната Русија не е на повидок, иако признаваат дека заканата е реална. Киев ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за евакуација на дипломатите и членовите на нивните семејства од Украина, која во понеделникот ја соопштија повеќе земји, е прерана, оцени денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 512 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 445 | | | веќе видена

Интегрираното воено планирање во структурите на НАТО ќе стане многу поедноставно, што ќе го направи регионот полесен за одбрана со пристапувањето на овие две ...
сите 438 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 476 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 352 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 391 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првата пратка со воена помош од САД вредна 200 милиони долари пристигна во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: