ВМРО-ДПМНЕ: Имаме најголема доверба меѓу граѓаните, затоа Ковачевски бега од избори


ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепремиерот Артан Груби треба сериозно да се ја сфати позицијата платена од граѓаните, и да разбере дека овде не се работи за пазарење, ниту пак за надавање ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов и ЛДП на Горан Милевски го поздравија предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Реакција на изјавата на вицепремиерот А ртан Г руби за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за помал број пратеници и една изборна единица „Вицепремиерот Артан Груби ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Измените на Изборниот законик и измените на Уставот мора да се направат со консензус и овие предлози да се стават на маса на политичките партии, а не во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара се намали бројот на пратеници во Собрание. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски синоќа на Алсат ТВ изјави дека ќе бара да се скрати бројот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПННЕ Драган Ковачки прашан за коментар за предлогот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски за 90 пратеници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократскиот сојуз долго време се залага за намалување на бројот на пратеници од 120 на 90, како и промена на изборниот модел - Македонија да биде една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конфренција рече дека како опозициска партија остануваат на ставот дека треба да се намали бројот на ...
| | веќе видена | слични

Ова е кусиот став на СДСМ за предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се намали бројот на пратеници од 120 на 90 како и на неговата поддршка да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме најголема доверба меѓу граѓаните, затоа Ковачевски бега од избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: