Во притвор е спроведен возачот кој ја усмрти 24-годишната радовишанка на „Партизанска“


Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре од 12 часот на раскрсницата кај Сити мол ќе се одржи јавен собир во чест на Викторија Николова која го загуби животот откако беше удрена од автомобил на ...
| | веќе видена | слични

„Ве известуваме дека во знак на револт кон сообраќајното насилство и начинот на кој се третирани пешаците и сите учесници во сообраќајот, кои се придржуваат до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во недела на 30 ти јануари на булеварот „Партизански одреди“ ќе се одржи мирен протест во знак на револт кон сообраќајното насилство и начинот на кој се ...
| | веќе видена | слични

Втора човечка жртва на скопските улици за само една недела. Откако на пешачки премин беше прегзена 24-годишна девојка, вчера настрада и 76-годишен маж. ...
| | веќе видена | слични

Пешак го загуби животот на пешачки премин во центарот на Скопје. 25-годишна девојка беше прегазена на пешачки кај Сити мол, а нејзиниот партнер тешко повреден. ...
| | веќе видена | слични

Горјан Јовановски, младиот иноватор, а од неодамна и советник во Советот на Град Скопје, се огласи со „освестувачки“ статус на социјалните мрежи, откако уште ...
| | веќе видена | слични

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во притвор е спроведен возачот кој ја усмрти 24-годишната радовишанка на „Партизанска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: