Стопанствениците бараат нови економски мерки: Не е време да нѐ препуштите сами на себе

Во Буџетот за годинава има 90 милиони евра „вишок“ пари наменети за мерки за справување со последиците од енергетската и здравствената криза, информираше ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути Бизнисмените ги испорачаа првите предлози до новата Влада за подобрување на бизнис климата во земјава. Во фокусот се најболните точки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По појавата на првиот случај на африканска свинска чума и тоа на истокот од земјата, во делчевско, Агенцијата за храна и ветеринарство веднаш ги спроведе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Ги заборави ли власта еколошките пелети, со кои требаше да се намалува загадувањето на воздухот во земјава? Во фокусот се ...
| | веќе видена | слични

Владите на земјите во централноевропските и источноевропските земји размислуваат да спроведат мерки од своето комунистичко минато при настојувањето да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанствениците бараат нови економски мерки: Не е време да нѐ препуштите сами на себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: