Во притвор е спроведен возачот кој ја усмрти 24-годишната радовишанка на „Партизанска“


Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре од 12 часот на раскрсницата кај Сити мол ќе се одржи јавен собир во чест на Викторија Николова која го загуби животот откако беше удрена од автомобил на ...
| | веќе видена | слични

„Ве известуваме дека во знак на револт кон сообраќајното насилство и начинот на кој се третирани пешаците и сите учесници во сообраќајот, кои се придржуваат до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во недела на 30 ти јануари на булеварот „Партизански одреди“ ќе се одржи мирен протест во знак на револт кон сообраќајното насилство и начинот на кој се ...
| | веќе видена | слични

Втора човечка жртва на скопските улици за само една недела. Откако на пешачки премин беше прегзена 24-годишна девојка, вчера настрада и 76-годишен маж. ...
| | веќе видена | слични

Пешак го загуби животот на пешачки премин во центарот на Скопје. 25-годишна девојка беше прегазена на пешачки кај Сити мол, а нејзиниот партнер тешко повреден. ...
| | веќе видена | слични

Горјан Јовановски, младиот иноватор, а од неодамна и советник во Советот на Град Скопје, се огласи со „освестувачки“ статус на социјалните мрежи, откако уште ...
| | веќе видена | слични

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За многу Украинци, членовите на баталјонот Азов се еквивалент на 300 Спартанци. Нивниот отпор го спречи напредувањето на Москва во јужна и источна Украина на ...
сите 393 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 361 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во притвор е спроведен возачот кој ја усмрти 24-годишната радовишанка на „Партизанска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: