Мицкоски и Петков разговарале и за Гоце Делчев?


Првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска изјави дека посебно го радува фактот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на Демократскиот сојуз (ДС) и на ЛДП го поздравуват синоќешниот предлог на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски позитивно одговори на предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски бројот на пратениците во македонското Собрание да се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ЛДП и министер за локална самоуправа, Горан Милевски ја поддржува идејата за намалување на бројот на пратеници во Собранието, потенцирајќи тоа е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечера истакна дека како партија размислуваат да предложат намалување на бројот на пратеници во Собранието. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Ексклузивно можеби за Вашата емисија размислуваме да предложиме еден концепт кој што цениме ако навистина дел од партиите во Парламентот се искрени би можело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 395 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 196 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 139 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена

Патрик Виеира нема да биде казнет за постапката по мечот во Премиерлигата меѓу Евертон и Кристал палас, а симпатизерите на фудбалот во Англија велат дека треба ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски и Петков разговарале и за Гоце Делчев?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: