Пронајден пиштол, приведено лице од Визбегово


Кај нив биле пронајдени и одземени шест рибарски мрежи со вкупна должина од 360 метри со улов на риба и пловен објект. Три лица од охридското село Љубаништа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца жители на село Љубаништа биле затекнати како незаконски ловат риба во водите на Охридското езеро. Тие се приведени, а им се одземени и шест рибарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 28.01.2022 во 07.40 часот во авто камп „Љубаништа“ во с.Љубаништа, охридско, кај местото викано „Ќоше“, од страна на полициски службеници од Полициска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско Езеро“ при Регионален центар за гранични работи Запад вчера во охридскиот авто камп „Љубаништа“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ. - ...
сите 224 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 221 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 191 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 86 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Во судир на два воза во понеделникот на пладне покрај Барселона загинал возач, а полесно биле повредени повеќе 80 патници, објавиле регионалните власти. Околу ...
сите 150 | | | веќе видена

Оркестарот Калуш, украинската група која победи на Евросонг, ќе го лицитира победничкиот трофеј. Групата ќе ги донира средствата во добротворен фонд кој и ...
сите 92 | | | веќе видена

Висок процент на инфлација, но и ризици кои може да доведат до уште поголемо поскапување, најави Народна банка во последната проекција за македонската ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајден пиштол, приведено лице од Визбегово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: