Балтичките земји и` праќаат на Украина противоклопни и противвоздушни ракети


„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинскиот претседател Владимир Зеленски стравува дека американската администрација можеби намерно ја предимензионира наводната закана од руска инвазија врз ...
| | веќе видена | слични

Францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дриан денеска објави дека ќе отпатува во Украина со германската колешка Аналена Бербок од 7 до 8 февруари. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон во наредните денови ќе оствари телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин и ќе ја посети Источна Европа, ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој беше гостин на Атлантскиот совет во Вашингтон каде зборуваше за украинската криза, порача дека Алијансата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 463 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 181 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балтичките земји и` праќаат на Украина противоклопни и противвоздушни ракети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: