Д-р Беќаровски: Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
| | веќе видена | слични

Mатичниот доктор Билјана Петковска Огњанова остро реагираше на коментарот од епидемиологот Драган Даниловски кој го нападна примарното здравство. Даниловски на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија во последната објава на Фејсбук ги сподели последните истражувања и наоди на истражувачите од Универзитетот ...
| | веќе видена | слични

Неконтролираната употреба на антибиотици е сериозен проблем со кој се соочува здравството. Многу пациенти дури и земаат на своја рака, без консултација со ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на секој можен начин се обидуваат да ги заобиколат мерките донесени од Владата за заштита од ковид-19, особено при користењето на ковид-сертификати ...
| | веќе видена | слични
6 копии

-Менталитетот на народот не го научивме. Балканецот е тврдоглав. Кога нешто ќе му забраните, за инает го прави, порача д-р Нико Беќаровски од Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Микробиологот д-р Никола Пановски смета дека маските треба и понатаму да се носат. -Треба да останат на овие бројки. Треба да се носат во затвоени простории, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија во објава на Фејсбук вели дека Србија строго ја забранува употребата на антибиотици и високи дози на витамини ...
| | веќе видена | слични

Доктор Нико Беќаровски, во својата најнова објава на Фејсбук, уште еднаш потсети на „злоупотребата“ на антибиотиците при лекувањето со ковид. Тој наведува дека ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата „Стоп за носење маски во училиштата“ доставија барање за укинување на задолжителното носење маски во училиштата до надлежните. Од иницијативата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 395 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 196 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 139 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена

Патрик Виеира нема да биде казнет за постапката по мечот во Премиерлигата меѓу Евертон и Кристал палас, а симпатизерите на фудбалот во Англија велат дека треба ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Беќаровски: Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: