Volkswagen и Bosch влегуваат во соработка за производство на батерии


Време зa читање: 3 минути Џенерал Моторс во вторникот соопшти дека ќе инвестира 7 милијарди долари во Мичиген, од кои голем дел има за цел драматично да го ...
| | веќе видена | слични

Француските Renault и јапонските компании Nissan и Mitsubishi денеска објавија дека планираат да ја продлабочат соработката во производството на електрични ...
| | веќе видена | слични

Модуларната системска технологија овозможува да се инсталира 70% побрзо од другите системи за полнење. Клучното прашање на електричната мобилност е како да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Panasonic ќе започне со масовно производство на нови литиум-јонски батерии кои го зголемуваат опсегот на електрични возила над 15% ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Volkswagen и Bosch влегуваат во соработка за производство на батерии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: