Џонсон Мети останува партнер во професионалниот развој на студентите

Време зa читање: 4 минути Четириесетина студенти од технички факултети неодамна ја посетија фабриката Џонсон Мети во Македонија. Студентите се запознаа со ...
| | веќе видена | слични

Cushman& Wakefield|FORTONMKA посредуваше во процесот на реализација на трансакцијата Британската реномирана компанија Ендава која брои повеќе од 10.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Дигитализацијата овозможи коренити промени во начинот на работењето. Се зголеми индивидуалната продуктивност, се создаде нов квалитет на сработеното. Да знаеш ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со имплементирањето на ISO стандардите во производствените процеси, со опсег на сертификација, развој и производство на жичани производи, производи од метал, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Majorel, водечки глобален провајдер на сеопфатни решенија за корисничкa поддршка, отвoра прва канцеларија во Скопје, дополнително проширувајќи го својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 388 | | | веќе видена

Факт се неколку работи. Прво и основно дека целкупниот процес доби на динамика како резултат на одлуката на Вселенската Патријаршија да ја прими МПЦ во ...
сите 440 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 291 | | | веќе видена

Војната во Украина влезе во 85. ден, а главна тема и натаму е судбината на заробените војници на баталјонот Азов по падот на Мариупол. Бошко Зориќ од ...
сите 232 | | | веќе видена

Изненадува изјавата на премиерот (Димитар) Ковачевски кој вели дека сите земји членки на ЕУ ја оправдувале уцената на Бугарија со историјата, а тоа оди на ...
сите 394 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата Патот кон на ТВ Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон Мети останува партнер во професионалниот развој на студентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: