Биткоинот падна на најниско ниво од август лани

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Руските милијардери изгубија вкупно повеќе од 28 милијарди долари во последните денови поради остриот пад на вредноста на руските компании и рубљата, како ...
| | веќе видена | слични

Новиот извештај од Ark Invest предвидува дека Etherium (ETH) ќе достигне или дури и надмине пазарна капитализација од 20 трилиони долари во следните 10 години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почетокот на 2022 година за Илон Маск, беше тежок. Сепак, тој не беше премногу загрижен. Акциите на Тесла во сопственост на Маск паднаа за околу 30 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Популарен крипто-аналитичар и трејдер верува дека Bitcoin (BTC) е позициониран за уште еден пад на цената пред да се врати на големи печалби.Аналитичарот под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српскиот патријарх Порфириј вчера по сослужувањето на заедничка литургија со aрхиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан во Соборниот храм во Скопје, ја ...
сите 408 | | | веќе видена

Нема мир во законодавниот дом на земјава. Вчера д оцна вечерта, во салата каде што се одржуваат пленарни седници, беше заклучена вратата. Според собранискиот ...
сите 382 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Aнтони Блинкен ќе одржи главен политички говор во четврток на Универзитетот Џорџ Вашингтон во Вашингтон, каде детално ќе го ...
сите 155 | | | веќе видена

Користиме филибастеринг нормална алатка во секоја демократска земја за кочење на еден закон, користиме амандманска можност да интервенираме со голем број ...
сите 223 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоинот падна на најниско ниво од август лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: