ЕСМ го презема управувањето и со топланата Скопје Север


Граѓаните кои имале неквалитетна испорака на топлинска енергија, треба да добијат и пониски сметки за парно греење, велат од Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика побара од Скопје Север при изработка на фактурите за месец јануари да не се земат во предвид деновите кога немало испорака ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ја информира јавноста дека согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои имале неквалитетна испорака на топлинска енергија, треба да добијата и помиски сметки за парно греење- соопштија од регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични

Согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, потрошувачите кај кои со решение од страна на комисијата за проверка на ...
| | веќе видена | слични

Директорот Марко Бислимовски, освен комисијата на снабдувачот, техничка инспекција на квалитетот на топлинската енергија да вршат и државните инспектори кои ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, потрошувачите кај кои е констатирано со решение од страна на комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија бара да се прошири надлежноста на државниот инспекторат за техничка инспекција и освен комисија од снабдувачот што го контролира ...
| | веќе видена | слични

Согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, потрошувачите кај кои со решение од страна на комисијата за проверка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Честитки по повод упатувањето на томосот за автокефалност на Македонската Православна Црква - Охридска Аерхиепископија од страна на светиот синод на Српската ...
сите 679 | | | веќе видена

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 308 | | | веќе видена

На 23.05.2022 во 19.30 часот на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар е лишен од слобода малолетник ...
сите 507 | | | веќе видена

Во десниот магистрален канал на хидросистемот „Брегалница“, во близина на кочанското село Бања, доцна попладнево е пронајдено безживотното тело на 27-годишниот ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ го презема управувањето и со топланата Скопје Север

Од:
До кого (е-маил):
Порака: