Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за недела неработен ден


Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, и ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден. Премиерот Димитар Ковачевски со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Хеленската Република во нашата држава. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. Амбасадорката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Амбасадорката Кристин Форсгрен Бенгтсон на премиерот Ковачевски му го врачи личното писмо на претседателката на Владата на Шведска Магдалена Андерсон во кое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Приоритети на новата Влада остануваат евроинтеграциите, како и преземање соодветни мерки за совладување на здравствената и енергетската криза, кои се глобален ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, во својот кабинет го прими шефот на делегацијата на Европската Унија (ДЕУ) во Скопје, амбасадорот Дејвид Гир, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска во својот кабинет го прими Шефот на Делегацијата на Европската Унија (ДЕУ) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска и директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двете земји се подготвуваат за влез во НАТО, откако политичките раководства се изјаснија за брз прием во Алијансата .-Тие ќе разговараат за кандидатурите на ...
сите 696 | | | веќе видена

Цане Мојановски поранешен претседател на Комисијата на верски заедници во емисијата 24 анализа истакна дека литурскиото сослужување е црковниот облик во кој ...
сите 478 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 167 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за недела неработен ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: