Град Скопје: Проблемите на граѓаните нема да ги реши СДСМ со прес-конференции


Четири години немаше позитивни проекти за Скопје од страна на поранешниот градоначалник. Последните месеци од неговиот мандат се почнаа проекти без план и без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почитувани добар ден, На 82-от ден од мандатот на градоначлничката Данела Арсовска од ВМРО-ДПМНЕ ова е нејзиниот отчет: Тоалет. Ова е единствениот нејзин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После 82 дена едно е јасно,Данела Арсовска е најнеуспешниот градоначалник којшто го имал Скопје, истакна на денешната прес-конференција, Петар Петковски од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во обид да ги прикријат неспособноста и неработењето на Данела Арсовска, од ВМРО-ДПМНЕ секој ден измислуваат наводни афери, велат од СДСМ како реакцијана ...
| | веќе видена | слични

Не може да се сокрие фактот дека Данела Арсовска е најслабата градоначлничка досега. За првите денови нема ниту еден реализан проект. Единствено што правеше е ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Според СДСМ градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ во првите два и пол месеци од мандатот освен што вршат партизација, не сработеле ништо во интерес на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

 Не ги исполнија ветувањата пред граѓаните, нема ниту еден сопствен реализиран проект од нивната програма.   Граѓаните сведочеа само на прекинување на проекти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и претставниците на урбани и рурални месни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 503 | | | веќе видена

Денеска (23.05.2022) во 05:45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), ...
сите 500 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 633 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје: Проблемите на граѓаните нема да ги реши СДСМ со прес-конференции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: