Ковачевски: Поддршката на Холандија за нашата евроинтеграциja е силна мотивација


Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
| | веќе видена | слични

Додава дека историјата не може да се заборави и не треба да се игнорира, но во истовреме и да се наметнува и погрешен пристап. -Не можеме да пристапиме со ...
| | веќе видена | слични

Европратеникот и известувач на Европскиот парламент за земјава, Илхан Ќучук, на панел дискусија во рамките на конференцијата БГМК2030 „Граѓански придонес во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку дена по успешната заедничка средба на владите на двете земји, повторно сме сведоци на зголемување на тензиите во јавноста предизвикани од конкретни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Бугарското Министерство за надворешни работи изразува загриженост за последните случувања во Република Северна Македонија, поврзани со постапки на функционери ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ние не бегаме од отворените прашања, меѓутоа не можеме да дозволиме односи меѓу Северна Македонија и Бугарија да се темелат само на тие прашања, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Развојот на соработката помеѓу Република Македонија и Бугарија во делот на образованието може да помогне во надминувањето на разликите помеѓу двете земји ...
| | веќе видена | слични

Развојот на соработката помеѓу РС Македонија и Бугарија во делот на образованието може да помогне во надминувањето на разликите помеѓу двете земји изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска се обрати на отворањето на конференцијата БГМК 2030: Граѓански придонес во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Поддршката на Холандија за нашата евроинтеграциja е силна мотивација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: