Ковачевски: Поддршката на Холандија за нашата евроинтеграциja е силна мотивација


Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими амбасадорот на Холандија во нашата земја Јан Дирк Коп, кој на премиерот и на новата Влада им посака успех во ...
| | веќе видена | слични

Додава дека историјата не може да се заборави и не треба да се игнорира, но во истовреме и да се наметнува и погрешен пристап. -Не можеме да пристапиме со ...
| | веќе видена | слични

Европратеникот и известувач на Европскиот парламент за земјава, Илхан Ќучук, на панел дискусија во рамките на конференцијата БГМК2030 „Граѓански придонес во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку дена по успешната заедничка средба на владите на двете земји, повторно сме сведоци на зголемување на тензиите во јавноста предизвикани од конкретни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Бугарското Министерство за надворешни работи изразува загриженост за последните случувања во Република Северна Македонија, поврзани со постапки на функционери ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ние не бегаме од отворените прашања, меѓутоа не можеме да дозволиме односи меѓу Северна Македонија и Бугарија да се темелат само на тие прашања, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Развојот на соработката помеѓу Република Македонија и Бугарија во делот на образованието може да помогне во надминувањето на разликите помеѓу двете земји ...
| | веќе видена | слични

Развојот на соработката помеѓу РС Македонија и Бугарија во делот на образованието може да помогне во надминувањето на разликите помеѓу двете земји изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска се обрати на отворањето на конференцијата БГМК 2030: Граѓански придонес во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 651 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 456 | | | веќе видена

По добивањето на францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава Владата вчера почна широки консултации и објави дека е солидна основа за ...
сите 350 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 195 | | | веќе видена

„Деструктивното однесување на Христијан Мицкоски во однос на евроинтеграциите и прашањето со Бугарија се коси со секоја логика. Мицкоски го одби уште ...
сите 260 | | | веќе видена

Францускиот предлог е врвна дипломатска приказна како да се понуди решение за еден небулозен спор, а во него да има и драма и чесно повлекување. Освен Париз, ...
сите 324 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Поддршката на Холандија за нашата евроинтеграциja е силна мотивација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: