МВР: По страотната сообраќајка кај Сити мол сторителот е приведен во полициска станица


Приведен е 22 годишникот кој вчера вечер ја прегази 24 годишната девојка на пешачки премин кај Сити мол, а таа на лице место го загуби животот. Тој во моментов ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство истражува како се случи вчерашната сообраќајна несреќа на мостот Гоце Делчев, во близина на Владата, во која смртно беше прегазен 76 ...
| | веќе видена | слични

Се уште се постапува по наредбите издадени од јавниот обвинител за тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера пред мостот „Гоце Делчев“ во која беше ...
| | веќе видена | слични

Хабиба Муминова, жената која беше повредена во сообраќајката која во петокот ја предизвика Арнолд Шварценгер, вели дека го обожава актерот. Таа рече дека не ...
| | веќе видена | слични

 За тоа дали 42 годишната жена која била зад воланот возела над дозволеното и дали била под дејство на алкохол или дрога ќе се знае откако ќе бидат готови ...
| | веќе видена | слични

– Ја информираме јавноста дека осомничениот Т.М. беше спроведен пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, кој по произнесување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил ...
| | веќе видена | слични

Вчера на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје пешак почина на лице место откако беше удрен од автомобил. Како што соопштуваат од МВР: „На 26.01.2022 во 11.25 часот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од денешниот протест пред Владата упати нов предлог. Во рамките на Парламентот да формираме работна група каде ќе си ...
сите 404 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 264 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: По страотната сообраќајка кај Сити мол сторителот е приведен во полициска станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: