Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата


Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон во наредните денови ќе се слушне телефонски со рускиот претседател Владимир Путин и ќе ја посети Источна Европа, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мили ја опиша, како што рече, акумулацијата на 100.000 руски војници во близина на украинската граница како најголема од Студената војна, објави Би Би ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски стравува дека американската администрација можеби намерно да ја предимензионира наводната закана од руска инвазија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водечкиот американски генерал Марк Мили изјави дека евентуалната руска инвазија на Украина би била „страшна“ и ќе доведе до голем број жртви. Мили ја опиша, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека „во блиска иднина“ ќе ги премести американските војници во земјите од Источна Европа и НАТО.„Ќе ја испратам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: