Негативни реакции кај бугарската опозиција по посетата на Петков во Скопје


Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ние не бегаме од отворените прашања, меѓутоа не можеме да дозволиме односи меѓу Северна Македонија и Бугарија да се темелат само на тие прашања, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Развојот на соработката помеѓу Република Македонија и Бугарија во делот на образованието може да помогне во надминувањето на разликите помеѓу двете земји ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европа ќе ги финансира сите добри идеи насочени кон заштитата на човековите права и слободи и гарантирање на перспективата земјите да бидат културно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук не гледа потреба Македонците да влезат во уставот на Бугарија, бидејќи се работело за два ...
| | веќе видена | слични

Развојот на соработката помеѓу РС Македонија и Бугарија во делот на образованието може да помогне во надминувањето на разликите помеѓу двете земји изјави ...
| | веќе видена | слични

Во наредниот период Македонија и Бугарија низ дијалог треба да најдат начин и временски рок којшто ќе биде најсоодветен за да се внесе бугарското малцинство во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска се обрати на отворањето на конференцијата БГМК 2030: Граѓански придонес во ...
| | веќе видена | слични

Разговорите за минатото се важни, но важни се и разговорите за иднината, потенцира известувачот на Европскиот парламент за земјава, европратеникот Илхан Ќучук, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски вчера соопшти дека имало телефонски разговор меѓу него и лидерот на опозицијата. Јас сум убеден дека во наредниот период, во наредните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 559 | | | веќе видена

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 335 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 324 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негативни реакции кај бугарската опозиција по посетата на Петков во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: