ШТО ПОКАЖАЛЕ АНАЛИЗИТЕ НА КРВТА, КОЛКАВА БИЛА БРЗИНАТА, ИМАЛ ЛИ МЛАДИОТ ВОЗАЧ ДОЗВОЛА - одговорите се очекуваат од надлежните органи

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
| | веќе видена | слични

„Ве известуваме дека во знак на револт кон сообраќајното насилство и начинот на кој се третирани пешаците и сите учесници во сообраќајот, кои се придржуваат до ...
| | веќе видена | слични

Брзото возење, алкохолот, дрога, сообраќајната некултура, лошата сигнализација или дупките на патиштата: кој е виновен за големата смртност на македонските ...
| | веќе видена | слични

Во недела на 30 ти јануари на булеварот „Партизански одреди“ ќе се одржи мирен протест во знак на револт кон сообраќајното насилство и начинот на кој се ...
| | веќе видена | слични

Mладите во сообраќајот се во опасност пред се поради нивното неискуство. На младите и неискусни возачи им треба подолго време на размислување пред секој ...
| | веќе видена | слични

Ослободување на тротоарите од возила, дислоцирање на лошо поставената урбана опрема и проширување на тротоарите и целиот јавен простор. Ова било договорено на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 339 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО ПОКАЖАЛЕ АНАЛИЗИТЕ НА КРВТА, КОЛКАВА БИЛА БРЗИНАТА, ИМАЛ ЛИ МЛАДИОТ ВОЗАЧ ДОЗВОЛА - одговорите се очекуваат од надлежните органи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: