Итна средба во Женева меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски стравува дека американската администрација можеби намерно да ја предимензионира наводната закана од руска инвазија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Водечкиот американски генерал Марк Мили изјави дека евентуалната руска инвазија на Украина би била „страшна“ и ќе доведе до голем број жртви. Мили ја опиша, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во Киев се одржа протест пред Врховната рада со барање до украинскиот претседател Владимир Зеленски да спречи војна со Русија, пишува весникот Вести.уа. Според ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека „во блиска иднина“ ќе ги премести американските војници во земјите од Источна Европа и НАТО.„Ќе ја испратам ...
| | веќе видена | слични

Мили ја опиша, како што рече, акумулацијата на 100.000 руски војници во близина на украинската граница како најголема од Студената војна, објави Би Би Си. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разговорот меѓу американскиот претседател Џозеф Бајден и украинскиот претседател Володимир Зеленски во четвртокот „не помина добро“, изјави висок украински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 187 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Итна средба во Женева меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: