Приведен криминалец од Скопје за доиздржување на казна затвор

9 копии

Денеска (28.01.2022) во 14:50 часот на ул.„Македонско - косовска бригада" во Скопје, полициски службеници од оперативен тим од Потраги при СВР Скопје го лишиле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против К.Д.(21) с.Грдовци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Ќ.(45) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 28. јануари 2022 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Ј.(60) од селото Белчишта, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против Ј.A.(73) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Денеска (27.01.2022) во 11.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Кичево е лишен од слобода А.К.(35) од Кичево. За него била издадена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 493 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криминалец од Скопје за доиздржување на казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: