Каракачанов: НЕМАШЕ БУГАРСКИ ФАШИЗАМ и тоа Петков мораше да им го каже во Македонија


Поранешниот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека Петков морал да ни каже дека немало бугарски фашизам во Бугарија и дека немало фашистички режим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков, ги информираше амбасадорите од земјите членки на Европската унијам за „новата динамика“ во односите меѓу Софија и Скопје, и ги ...
| | веќе видена | слични

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
| | веќе видена | слични

Од собраниската говорница денеска бугарскиот премиер Кирил Петков во обид да го објасни степенот на лично залагање на македонскиот премиер, Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Македонија. Како што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Народното собрание на Бугарија ќе одржи вонредна седница поради тензиите меѓу Русија и НАТО. Како што јави дописникот на МИА од Софија, на дневен ред ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

На затворена седница на бугарската влада расправа за извештајот на министерот за одбрана Стефан Јанев во кој детално се презентирани информации за состојбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 480 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 262 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов: НЕМАШЕ БУГАРСКИ ФАШИЗАМ и тоа Петков мораше да им го каже во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: