АРГИР ВЛЕЗЕ ВО УПРАВНИОТ ОДБОР НА НЛБ ГРУПА: Избран на првата седница на Надзорен

Антонио Аргир, поранешниот генерален директор на НЛБ Банка во Скопје и официјално стана нов член на Управниот одбор на НЛБ Групацијата во Љубљана. Банката ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во услови на закрепнување на домашното стопанство од здравствената криза, Развојна банка на Северна Македонија АД Скопје (РБСМ), како единствена развојна банка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Приоритетните цели и задачи на Комерцијална банка АД Скопје се темелат на Изјавата за политиката на Банката, остварените резултати во ...
| | веќе видена | слични

ПроКредит Банка Македонија оваа година ќе биде ексклузивен партнер на Македонско-Германското стопанско здружение, известија од здружението. ПроКредит Банка ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Време зa читање: 7 минути Во четвртокот, на првиот состанок на Надзорниот одбор на НЛБ д.д Љубљана годинава, членовите се фокусираа на имплементација на ...
| | веќе видена | слични

Хедвика Усеник, Антонио Аргир и Андреј Ласиќ се тројцата нови членови на Управниот одбор (УО) на НЛБ д.д Љубљана, одлучи Надзорниот одбор. Со изборот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 404 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 19 часот по московско време, изјави шефот на Националниот центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев.Тој ...
сите 197 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 198 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање рече дека Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците, но „катастрофалните ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АРГИР ВЛЕЗЕ ВО УПРАВНИОТ ОДБОР НА НЛБ ГРУПА: Избран на првата седница на Надзорен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: